Tõestamistoimingud

Eesti saatkonnas Londonis tõestamistoiminguid tõestamise vormis ei tehta.

Konsulil on õigus teha tõestamistoiminguid kinnitamise vormis, näiteks isiku taotlusel tema allkirja või dokumendi ärakirja õigsuse kinnitamist. Selleks palume eelnevalt saatkonda saata e-kiri aadressile [email protected].

Notariaalselt tõestatud volikirja tegemiseks saab pöörduda Ühendkuningriigi notari poole. Volikiri tuleb hiljem lisaks veel ka kinnitada apostille´ga Ühendkuningriigi välisministeeriumis.

Eesti saatkonnas Londonis on võimalik e-Notari iseteenindusportaali kaudu teha kaugtõestamise toiminguid. Kaugtõestamisega toimingu tegemiseks tuleb pöörduda otse Eesti notari poole. Toimingu saab algatada ka Notarite Koja iseteenindusportaali kaudu, veebiaadressil iseteenindus.notar.ee.

Eesti notarite kontaktandmed leiab veebiaadressilt www.notar.ee/et/notarid/nimekiri.

Kaugtõestamine on Eesti notari ja kliendi vahel notariaalse toimingu tegemine videosilla vahendusel. Tehingu teostamiseks on vaja kehtivate PIN koodidega Eesti isikutunnistust, digitaalset isikutunnistust, e-residendi digi-ID-kaarti, elamisloakaarti või mobiili ID-d.

Tehingu läbiviimiseks tuleb iseteenindusportaalis broneerida aeg. Kinnitus tehingu toimumise kohta tuleb saada nii notarilt kui saatkonnalt. Teenuse eest tasutakse saatkonnas riigilõiv.

Täpsem info teenuse kohta Notarite Koja kodulehel https://www.notar.ee/et/teabekeskus/kaugtoestus.