Mida on vaja teada seoses EL-UK uute suhetega alates 1.01.2021?

Loe lähemalt.

Eesti passi ja ID-kaardi taotlemine

Tulenevalt Ühendkuningriigi valitsuse määratud liikumispiirangutest COVID-19 leviku tõkestamiseks, väljastatakse ja võetakse isikut tõendavate dokumentide avaldusi vastu Londoni Eesti saatkonnas AINULT eelneva broneeringuga. 

Palun tehke broneering siin https://broneering.mfa.ee/et/Palume Teil saatkonda tulles kaasa võtta isikut tõendav dokument ning kanda näomaski.

Küsimuste korral palume Teil ühendust võtta, helistades konsulaarinfo telefoniliinile 020 783 853 88 (E – R kell 10:00 – 13:00) või saata e-kiri Consul.London@mfa.ee. 

 • POSTI teel passi saab taotleda posti teel vaid juhul, kui eelmise passi taotlemisest on möödunud vähem kui 5 aastat. ID kaarti saab tellida ka siis, kui eelmine on juba aegunud
 • e-taotluskeskkonnast 
 • saatkonnas

NB! Kui Teil on võimalik kasutada Eesti e-teenuseid  (ID-kaardi, mobiili ID või Eesti internetipanga vahendusel) siis kindlasti lihtsaim viis oma taotlus esitada on politsei e-taotluskeskkonnas.

Eesti kodaniku passi- ja ID-kaardi taotlusi menetleb Politsei- ja Piirivalveamet. Info ja kontaktandmed on leitavad PPA kodulehelt  ning oma taotluse staatust on võimalik jälgida siit

Posti teel taotlemine:

Taotlemiseks vajalik tuleb saata otse Eestisse, Politsei ja Piirivalveameti aadressile

TAOTLUS
Politsei ja Piirivalveamet
Pärnu mnt 139
15060 Tallinn, Estonia

Esmane pass/ID-kaart alla 12 aastasele lapsele (posti teel)

Millal pean reisidokumentide tellimiseks aja broneerima ja tulema isiklikult Eesti saatkonda?

 • Kui vajate uut passi ja vana enam ei kehti või politsei sõnul tuleb sõrmejäljed uuesti anda
 • Kui laps vajab uut passi ja on vahepeal saanud 12. aastat vanaks
 • Kui peate dokumendi kättesaamiseks tegema volikirja kellelegi teisele. Vastav avaldus tuleb esitada koos taotlusega, tagantjärele ei ole võimalik teist isikut volitada

Uue isikut tõendava dokumendi tellimine saatkonda võtab aega kuni 6 nädalat.
Pass ja ID-kaart väljastatakse taotlejale või tema poolt volitatud isikule isiklikult kas saatkonnas või aukonsulaadis.

Passe väljastavad lisaks saatkonnale ka aukonsulid Aberdeenis, Belfastis, Cheltenhamis, Edinburghis, Jerseys, Leedsis.
ID-kaarte väljastavad lisaks saatkonnale ka aukonsulid Aberdeenis, Belfastis, Cheltenhamis, Edinburghis, Jerseys, Leedsis.

Saatkonnas taotlemine (aeg tuleb alati ette broneerida)

 • Täita taotlusankeet (eesti keelne, inglise keelne, vene keelne), juhise leiab siit
 • lisaankeet
 • TÄHELEPANU! Taotlemiseks tuleb esitada digitaalne värvifoto. Taotleja digitaalse värvifoto palume saata e-aadressile ppa@politsei.ee   (Politsei ja Piirivalveamet) (vaata nõudeid fotole). E-maili tuleks kindlasti lisada taotleja nimi ning isikukood/sünniaeg. Saatkonnas ei saa fotosid teha
 • Alla 15- aastasele lapsele passi taotlemisel tuleb esitada teise lapsevanema kirjalik nõusolek (22 KB, DOC)
 • Lapsele esmapassi taotlemisel võtta kaasa mõlema vanema nimega originaal Suurbritannia sünnitunnistus
 • Kui Teie andmed on muutunud, tuleb esitada lisaks andmete muutumist tõendav dokument (nt abielutunnistus ja abikaasa passi koopia;nime muutmise dokument jne)
 • Tasuda riigilõiv. Riigilõivud saatkonnas taotlemisel Tuletame meelde, et saatkonnas saab riigilõivu tasuda ainult pangakaardiga

Korduma kippuvad küsimused

Kas saatkonnas on võimalik teha kiirpassi?

 • Saatkonnas ei ole võimalik taotleda kiirpassi. Kiirpassi (väljastatakse 2 tööpäeva jooksul) saab taotleda ainult Tallinnas Politsei- ja Piirivalveameti teenindusbüroodes.

Kui kiiresti ma pean oma passi välja vahetama, kui minu isikuandmed (näiteks perekonnanimi) on muutunud?

 • Passi väljavahetamist pärast isikuandmete muutmist ei maksa lükata väga pikalt edasi. Soovitame teavitada saatkonda 30 päeva jooksul muudatustest ning samaaegselt ka taotleda uut passi ja/või ID kaarti. Juhul, kui perekonnanimi on muutunud seoses abieluga, tuleb saatkonnale esitada abielutunnistus.  Kui muutsite nime Deed Poll’iga, tuleb esitada nime muutmist tõendav dokument.

Millal ma peaksin hakkama välja vahetama passi ja/või ID kaarti?

 • Passi ja/või ID kaardi väljavahetamist ei maksa jätta viimasele minutile, vältimaks ebameeldivaid üllatusi vahetult enne reisi, kui selgub näiteks, et dokument on kehtetu või kadunud. Passi ja/või ID kaarti võib hakata välja vahetama vähemalt pool aastat enne kehtivusaja lõppu. Kuna osadel riikidel (näiteks USAl) on nõue, et reisidokument peab kehtima 6 kuud pärast reisi, võib uut passi taotleda ka varem.

Seoses tööülesannetega pean ma tihti reisima. Kas mul võib olla 2 Eesti passi?

 • Lisapass väljastatakse vaid erandkorras. Neile Eesti kodanikele, kes peavad oma tööülesannete tõttu tihti reisima ning vajavad seetõttu 2 passi, võidakse väljastada lisapass. Lisapassi taotlemiseks tuleb kirjutada selgitus selle vajaduse kohta.

Miks on lapsele passi taotlemisel vaja esitada teise vanema nõusolek?

 • Ema või isana olete te vastutavad laste kasvatuse, harimise ja vara (kui neil seda on) osas. Teil on samuti õigus last juriidiliselt esindada. Kui mõlemal lapse vanemal on lapse suhtes hooldusõigus, siis peavad ka mõlemad vanemad vastutama lapse kasvatuse jm lapse elus tähtsate küsimuste osas. Passi taotlemisest lapsele peavad olema teadlikud mõlemad vanemad, seetõttu on vajalik ka teise vanema nõusolek. Kui ainult ühel vanemal on hooldusõigus, siis vastutab tema üksi lapse elus oluliste otsuste tegemise eest ning sellisel juhul ei ole teise vanema nõusolek passi taotlemisel vajalik. Täpsemat infot hooldusõiguse kohta saab Siseministeeriumi kodulehelt

Passi taotlemisel nõutakse minult lapse isa (või ema) nõusolekut, kuid ma ei ela temaga koos ega suhtle temaga. Mida ma pean tegema?

 • Kui lapse isal (või emal) on hooldusõigus lapse osas, tuleb temalt siiski paluda nõusolek lapsele passi vormistamiseks. Juhul, kui lapse isa (või ema) ei osale lapse kasvatamises või kontakt lapse isaga (või emaga) puudub, võib mõelda ainuhooldusõiguse määramisele emale (või isale) kohtu kaudu.