Ühendkuningriigis tegutsevad Eesti organisatsioonid

Eestlaste kogukond Ühendkuningriigis on kokkuhoidev ja aktiivne. Tegutseb mitmeid organisatsioone, nii pikema kui lühema ajalooga, mis annavad igale siin elavale Eesti kodanikule ja Eesti sõbrale võimaluse kaasa lüüa ühistes tegemistes ja anda oma panus eesti keele, kultuuri ja meelsuse säilimisele.

Eesti kogukonna ürituste ja Eesti kultuuriürituste infot saate lisaks vaadata saatkonna kodulehel /https://london.mfa.ee/events/

Erinevat Eestit ja ÜK eestlasi puudutavat infot leiate ka saatkonna Facebooki lehelt ja Twitterist.

 

Aberdeeni Ülikooli Eesti Selts

Aberdeeni Ülikooli Eesti Seltsi (Aberdeen University Estonian Society) eesmärk on ühendada kohalikke eestlasi ja sama oluliseks peetakse Eesti kultuuri tutvusamist ka kõigile teistele huvilistele. Selts korraldab aktiivselt erinevaid üritusi, millega saab end kursis hoida liitudes seltsi Facebooki grupiga ning hoides silma peal seltsi Facebooki lehel.

Aberdeeni Ülikooli Eesti Seltsi president on Kätlin Halop ja temaga saab ühendust kirjutades: katlin.halop@gmail.com

 

BECC UK

Aastast 1996 Eestis tegutseva Briti-Eesti Kaubanduskoja (BECC) Suurbritannia haru avati 2015. aasta detsembris. BECC UK eesmärk on Eesti ja Suurbritannia ettevõtjatele suhtlusvõrgustiku ning koostööplatvormi pakkumine. Regulaarsed sündmused toimuvad peamiselt Londonis ning on avatud kõigile huvilistele.

BECC UK esindaja Londonis on Michael Saxton. Lisainfot BECC UK kohta leiab siit: http://www.becc.ee/becc-uk/

 

Bradfordi Eesti Kodu Club

Bradford Eesti Kodu asutati 1956. aastal, seal toimuvad üritused mitu korda aastas ning baar on kõigile avatud viiel päeval nädalas.

Esimees Reet Järvik
8 Clifton Villas
Bradford BD8 7BY
Tel: 01274 544221
Mob: 07789767017

bradfordestonians@gmail.com
www.eestikodu.co.uk
https://www.facebook.com/EestiKodu/

 

Cambridge Ülikooli Eesti Selts

Cambridge Ülikooli Eesti Selts (CUEST – Cambridge University Estonian Society) koondab kõiki Cambridge’s olevaid eestlasi ning Eesti, eesti keele ja kultuuri vastu huvitundjaid. Seltsi koduleht: http://cuest.soc.srcf.net/

 

EASi esindaja Londonis

Heiki Pant, EASi ekspordiesindaja Londonis

44 Queen’s Gate Terrace
SW7 5PJ London, UK
Mobiil: + 44 (0) 750 865 8091
heiki.pant@eas.ee

 

Edinburghi Eesti Selts

Edinburghi Eesti Seltsi eesmärk on hoida eestlaste ja Eestist huvitatud inimeste gruppi. Selts korraldab regulaarseid kokkusaamisi ja Eesti kultuuri tutvustavaid üritusi. Oleme avatud koostööks teiste organisatsioonidega nii Edinburghis, Šotimaal kui ka Eestis.
Kristjan Erik Liive – President
Telefon: +372 53448708
Email: edinburgh.estonians@gmail.com
Koduleht: www.facebook.com/edinburghestoniansociety

 

Eesti Abistamise Komitee

Korraldab kord kuus Eesti Majas Londonis traditsioonilisi heategevuslikke lõunasööke.

18 Chepstow Villas
London W11 2RB
Lähem info: Ida Lemsalu Tel: 020 8893 3816

 

Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku (EELK) kogudus Londonis

Pastor Lagle Heinla
lagleheinla@gmail.com
Tel: 07961319434

 

Eesti Gild Londonis

Eesti Gild Londonis tegutseb alates 2009. aastast ning erineva taustaga professionaale ÜK era- ja avalikust sektorist ning tudengeid. Igakuised eriteemalised üritused Londonis on muutunud hinnatud kohtumispaigaks, kus kuuleb põnevaid ideid, leiab uusi kontakte ja näeb vanu tuttavaid.
info@estonianguild.co.uk
http://www.estonianguild.co.uk/

 

Eesti Haridusfond

Eesti Haridusfond on heategevusel põhinev eestlaste hariduse omandamist ÜK-s toetav ning kultuuri edendav fond.

18 Chepstow Villas
London W11 2RB
corresp@estonianeducationaltrust.org
www.estonianeducationaltrust.org

 

Eesti Hääl

Eesti Hääl alustas ilmumist Londonis detsembrikuus 1947. Esimene toimetaja oli tuntud kirjanik Gert Helbemäe. Inglismaa Eestlaste ajaleht ‘Eesti Hääl’ ilmub kord kuus. Tellimishind aastaks on £16. Tellides Eestist ja mujalt Euroopast on hinnaks £22.

Reet Järvik – toimetaja, Eesti Hääl
Toomas Ojasoo – talitaja, Eesti Hääl
http://www.eestihaal.co.uk/

 

Eesti Kool Londonis

Eesti Kool Londonis on täiendõpet pakkuv kool, kus õpetatakse lastele eesti keelt ja toimuvad muusika, kunstiõpetuse ja käsitöötunnid.

Õppetöö toimub Chiswick Community School’is, täiskasvanute koolituskeskuses aadressil Burlington Lane Chiswick, W4 3UN.

Juhatuse liikmed: Sille Aule, Kati Vall,  Elina Männi
info@eestikoollondonis.co.uk
eestikool.london@gmail.com
http://www.eestikoollondonis.co.uk/

 

Eesti Kool Põhja-Inglismaal

Kooli eesmärk on eesti keele ja kultuuri edasiandmine Põhja-Inglismaal elavatele eesti päritolu lastele. Kuna Põhja-Inglismaal asuv eestlaskond paikneb piirkonnas hajali, siis on õppetöö korraldatud kahes osakonnas – Bradfordis Eesti Kodu klubis ja Manchesteris Didsbury baptistikiriku ruumides.
http://www.eestikool.co.uk/

 

Eestlased Šotimaal

MTÜ Caledonia on mittetulundusühing, mis loodud 21. oktoobril 2011. Ühenduse loomise algtõukeks sai vajadus koondada Šotimaal elavad eestlased, et oleks kergem hoida järjepidevust organisatoorsetel tegevustel.
macestonians@yahoogroups.com
http://shotieestlased.co.uk/AboutScotland.aspx
https://www.facebook.com/groups/328719133831260/

Inglismaa Eestlaste Ühing

Inglismaa Eestlaste Ühing asutati 1947. a. novembris. IEÜ on vabatahtlik organisatioon, mille sihiks on eesti keele ja kultuuri säilitamine Ühendkuningriigis nii vanema generatsiooni hulgas, kes tulid siia pagulastena peale Teist maailmasõda, nende järeltuleva põlve kui ka hiljuti siia maale saabunud eestlaste hulgas.

IEÜ esimees on Toomas Ojasoo, toomas@ntlworld.com
www.eestihaal.co.uk

 

I.E.S Tulevik

I.E.S. Tulevik loodi 1974. aastal eesmärgiga edendada eesti keelt ja kultuuri. IES Tuleviku liikmed saavad kokku neli korda aastas Catthorpe Manoris Kesk-Inglismaal ja organiseerivad mitmeid üritusi. Igal suvel leiab aset eesti laste suvelaager ja koos Inglismaa Eestlaste Ühinguga korraldatakse Rahvapidu.

Esinaine – Karin Blakeley
8 Clifton Villas
Bradford BD8 7BY
http://www.tulevik-uk.org

 

Leicesteri Eesti Maja

Leicesteri Eesti Maja asutati 1961.aastal. Üritused toimuvad tavaliselt laupäeviti ja on ette reklaamitud LEM koduleheküljel.

Esimees Eva Piirimägi
366 Fosse RD North
Leicester LE3 5RS
Tel: 0116 251 6727
eestimaja@gmail.com
http://sites.google.com/site/eestimaja/

 

Londoni Eesti Maja

Eesti Maja on tegutsenud Londonis Notting Hillis 1956. aasta novembrist alates. Eesti Maja saalis toimuvad Eesti Abistamise Komitee pühapäevalõunad ja Eesti Kooli aktused ning muud üritused. Üritustevälisel ajal on Eesti maja külastajatele suletud.

18 Chepstow Villas
London, W11 2RB

Londoni Eesti Koor

Londoni eestlaste koor kuulub Londoni Eesti Seltsi alla ning kutsuti pärast pikki aastaid taas ellu 2010. aastal. Koor osales 2014. aasta laulupeol. Koori traditsioonilised esinemised on jõulude ajal, Eesti Vabariigi sünnipäeva tähistamisel ja jaanipäeva pidustustel. Lisainfo: https://www.facebook.com/groups/351151815001145/ . Lisaküsimuste korral saada kiri: kjagodin@hotmail.com

London Eesti Selts

Londoni Eesti Selts asutati 7. juulil 1921. aastal ja on seega vanim siiani tegutsev eestlaste organisatsioon Inglismaal.  Londoni Eesti Selts (LES) on ka maailmas vanim jätkuvalt tegutsev välis-eesti organisatsioon.

LESi raames toimivad hetkel filmi- ja ajalootoimkond, raamatukogu ja segakoor.

Seltsi juhatuse esimees on Tiia Avastu.
www.estoniansociety.co.uk
info@estoniansociety.co.uk ​

University of Manchester Baltic Society
Manchesteri Ülikooli Balti selts loodi jaanuaris 2018 Balti riikide 100. aastapäeva auks. Organisatsiooni eesmärgiks on olla ühenduslüliks Balti, sh Eesti tudengitele Manchesteris, edendada kultuure ning teadlikkust meie piirkonnast. Selts korraldab regulaarselt üritusi ning on avatud kõikidele tudengitele nii Balti riikidest kui ka väljastpoolt.
Robert Derevski – President
hello@balticsociety.uk
https://balticsociety.uk
https://facebook.com/uombalticsociety

Yorki Ülikooli Eesti Selts

Yorki Ülikooli Eesti Selts (York Estonian Society) loodi 2013. aasta jaanuaris. Seltsi eesmärk on tutvustada ja väärtustada Eesti kultuuri ning ajalugu. Selts on avatud kõigile, kellel on huvi Eesti vastu.
estoniansoc@yusu.org
https://www.facebook.com/YorkEstonianSociety