Korduv pass üle 12a lapsele ja täiskasvanule

Ühendkuningriigis saab uut passi ja/või ID-kaarti taotleda kolmel viisil:
  • e-taotluskeskkonnas (kõige lihtsaim ja soodsaim viis taotlemiseks);
  • posti teel;
  • saatkonnas kohapeal.
TAOTLEMINE E-TAOTLUSKESKKONNAS

Kui Teil on võimalik kasutada Eesti e-teenuseid (ID-kaardi, mobiil ID või Eesti internetipanga vahendusel), siis lihtsaim viis oma taotlus esitada on politsei e-taotluskeskkonnas.

TAOTLEMINE POSTI TEEL

Posti teel taotlemiseks peavad Teil PPA infosüsteemis olemas olema kehtivad sõrmejäljekujutised. Seda saate kontrollida PPA e-päringuga SIIN.
Sõrmejälgi ei pea andma alla 12-aastased lapsed ning alates 01.09.2023 need Eesti kodanikud, kelle terviseseisund püsivalt ei võimalda passi või ID-kaardi taotlemiseks isiklikult saatkonda kohale tulla ning tema sõrmejälgede viimasest hõivamisest on möödunud vähem kui 11 aastat. Taotlusele tuleb lisada eesti- või inglisekeelne arstitõend ja saata posti teel otse Eesti Politsei- ja Piirivalveametile.

Posti teel taotlemiseks on vajalik järgnev:

TAOTLUS
Politsei- ja Piirivalveamet
Pärnu mnt 139
15060 Tallinn
Estonia

 

TAOTLEMINE SAATKONNAS (aeg tuleb alati ette broneerida):
  • Välja prinditud ja eelnevalt täidetud taotlusankeet (eestikeelneingliskeelnevenekeelne).
  •  Taotlusankeet tuleb täita tumeda pasta- või tindipliiatsiga, trükitähtedes.
  • Taotleja digitaalne värvifoto (paberkandjal fotosid vastu ei võeta) tuleb saata e-aadressile [email protected] (Politsei- ja Piirivalveamet; vaata nõudeid fotole; videojuhis). E-maili lisage palun taotleja nimi ning isikukood/sünniaeg.
    NB! Saatkonnas kohapeal fotosid ei tehta.
  • Tasuda riigilõiv kohapeal (riigilõivud saatkonnas taotlemisel). Tuletame meelde, et saatkonnas saab riigilõivu tasuda ainult pangakaardiga.

Palume Teil saatkonda tulles kaasa võtta isikut tõendav dokument.

Küsimuste korral palume Teil ühendust võtta, helistades konsulaarinfo telefoniliinile 020 783 853 88 (E – R kell 10:00 – 13:00) või saates e-kiri [email protected].