Mida on vaja teada seoses EL-UK suhetega Brexiti järgselt: õppimine, töötamine ÜK-s, reisimine, kauba tellimine jne. 

Loe lähemalt.

ID-kaart. Taotlemine, uuendamine ja PIN koodide vahetamine

Alates 23.08.21 on ID-kaardi taotlemiseks/uuendamiseks vajalikud kehtivad sõrmejäljepildid.

Juhul kui eelmise passi taotlemisest on möödunud vähem kui 6 aastat ning isik ei ole vahepeal saanud 12-aastaseks, on ID-kaarti võimalik uuendada e-taotluskeskkonnas või posti teel.

Kui isik on vahepeal saanud 12-aastaseks ja sõrmejälgi ei ole varem antud, siis tuleb ID-kaardi taotlus sisse anda saatkonnas (lapse kohalolek on vajalik sõrmejälgede võtmiseks).

NB! Kui Teil on võimalik kasutada Eesti e-teenuseid (ID-kaardi, mobiil ID või Eesti internetipanga vahendusel), siis kindlasti lihtsaim viis oma taotlus esitada on politsei e-taotluskeskkonnas.

Posti teel taotlemiseks on vajalik järgnev:

TAOTLUS
Politsei ja Piirivalveamet
Pärnu mnt 139
15060 Tallinn
Estonia

Kui posti teel või e-taotluskeskonnas ei ole võimalik oma dokumente uuendada, siis Eesti saatkonnas Londonis võetakse isikut tõendavate dokumentide avaldusi vastu AINULT eelneva broneeringu alusel. Palun tehke broneering siin. 

Saatkonnas taotlemine (aeg tuleb alati ette broneerida):

 

Kehtivate sertifikaatidega ID-kaardi PIN koodide vahetamine toimub AINULT saatkonnas ning seda eelneva broneeringu alusel.

PIN koodide uuendamiseks palume Teil saata e-kiri aadressile Consul.London@mfa.ee. E-kirja lisage oma ees-ja perekonnanimi, isikukood ning kõnealuse kehtiva ID-kaardi number. PIN koodide uuendamise eest tuleb saatkonnas tasuda riigilõiv.

Palume Teil saatkonda tulles kaasa võtta isikut tõendav dokument ning kanda näomaski.

Küsimuste korral palume Teil ühendust võtta, helistades konsulaarinfo telefoniliinile 020 783 853 88 (E – R kell 10:00 – 13:00) või saates e-kiri Consul.London@mfa.ee.