ID-kaart. Taotlemine, uuendamine ja PIN koodide vahetamine

Ühendkuningriigis saab uut ID-kaarti taotleda kolmel viisil:

  • e-taotluskeskkonnas (kõige lihtsaim ja soodsaim viis taotlemiseks);
  • posti teel;
  • saatkonnas kohapeal.
TAOTLEMINE E-TAOTLUSKESKKONNAS

Kui Teil on võimalik kasutada Eesti e-teenuseid (ID-kaardi, mobiil ID või Eesti internetipanga vahendusel), siis kindlasti lihtsaim viis oma taotlus esitada on politsei e-taotluskeskkonnas.

TAOTLEMINE POSTI TEEL

Posti teel taotlemiseks peavad Teil PPA infosüsteemis olemas olema kehtivad sõrmejäljekujutised. Seda saate kontrollida PPA e-päringuga SIIN.
Sõrmejälgi ei pea andma alla 12-aastased lapsed ning alates 01.09.2023 70-aastased ja vanemad Eesti kodanikud, kui nende sõrmejäljed hõivati eelmiseid dokumente taotledes.
Samuti ei pea sõrmejälgi hõivama kodanikult, kelle terviseseisund püsivalt ei võimalda passi või ID-kaardi taotlemiseks isiklikult saatkonda kohale tulla ning tema sõrmejälgede viimasest hõivamisest on möödunud vähem kui 11 aastat. Taotlusele tuleb lisada eesti- või inglisekeelne arstitõend ja saata posti teel otse Eesti Politsei- ja Piirivalveametile.

Posti teel taotlemiseks on vajalik järgnev:

TAOTLUS
Politsei ja Piirivalveamet
Pärnu mnt 139
15060 Tallinn
Estonia

TAOTLEMINE SAATKONNAS (aeg tuleb alati ette broneerida):
  • Välja prinditud ja eelnevalt täidetud taotlusankeet (eestikeelneingliskeelnevenekeelne).
  •  Taotlusankeet tuleb täita tumeda pasta- või tindipliiatsiga, trükitähtedes.
  • Taotleja digitaalne värvifoto (paberkandjal fotosid vastu ei võeta) tuleb saata e-aadressile [email protected] (Politsei- ja Piirivalveamet; vaata nõudeid fotole; videojuhis). E-maili lisage palun taotleja nimi ning isikukood/sünniaeg.
    NB! Saatkonnas kohapeal fotosid ei tehta.
  • Tasuda riigilõiv kohapeal (riigilõivud saatkonnas taotlemisel). Tuletame meelde, et saatkonnas saab riigilõivu tasuda ainult pangakaardiga.

Palume Teil saatkonda tulles kaasa võtta isikut tõendav dokument.

 

PIN-KOODIDE VAHETAMINE/UUENDAMINE
Kehtivate sertifikaatidega ID-kaardi PIN-koodide vahetamine toimub AINULT saatkonnas ning seda eelneva broneeringu alusel.

PIN koodide uuendamiseks palume Teil saata e-kiri aadressile [email protected]. E-kirja lisage oma ees-ja perekonnanimi, isikukood ning kõnealuse kehtiva ID-kaardi number. PIN koodide uuendamise eest tuleb saatkonnas tasuda riigilõiv.

*** Alates 01.01.2022 ei ole võimalik väljastada uut turvakoodide ümbrikut dokumentidele, mis on välja antud enne 30.11.2018. 

Küsimuste korral palume Teil ühendust võtta, helistades konsulaarinfo telefoniliinile 020 783 853 88 (E – R kell 10:00 – 13:00) või saates e-kiri [email protected].