Mida on vaja teada seoses EL-UK suhetega Brexiti järgselt: õppimine, töötamine ÜK-s, reisimine, kauba tellimine jne. 

Loe lähemalt.

Üleilmse eestluse virtuaalfoorumil arutati Eesti väliskogukondade käekäiku ja koostööd kodumaaga

Laupäeval, 27. novembril toimus teist korda välisministeeriumi korraldatud üleilmse eestluse virtuaalfoorum. Foorumil arutleti, kuidas elavad Eesti väliskogukonnad, tutvustati suure diasporaauuringu esialgseid tulemusi ning mõtestati üleilmset eestlust laiemalt.

„Mul on väga hea meel, et jätkame traditsiooni korraldada regulaarselt virtuaalfoorumeid eestlastele üle maailma, kus saame ühiselt ja vahetult arutada väliskogukondade käekäiku, nende ideid ja ettepanekuid. Meie rahvuskaaslastel mujal maailmas on suurepärased võimalused oma suhtlusvõrgustiku kaudu jutustada lugu Eestist kui demokraatlikust ja edumeelsest maast. Ja teiselt poolt võiks enda seostamine Eestiga ning eesti identiteedi hoidmine olla miski, mis annab nende ettevõtmistele lisaväärtust ja laiemat tähendust,“ ütles välisministeeriumi üleilmse eestluse erivolitustega diplomaatiline esindaja Marin Mõttus.

Teist korda toimunud virtuaalfoorumil tervitas eestlasi üle ilma president Alar Karis, arutelude vahel toimusid otselülitused Eesti kogukondadesse USAs, Rootsis ja Tšehhis.

Foorumit juhtis Tarmo Jüristo. Muusikaliste vahepaladega esines Londonis sündinud Eesti juurtega Kymbali Williams.

Üleilmsete eestlaste virtuaalfoorumit saab järele vaadata siit: https://worksup.com/app/?id=ESTONIANSFORUM2021

Fotod: https://www.flickr.com/photos/estonian-foreign-ministry/albums/72157720241150115

Allikas: Välisministeerium