„Katse ja eksitus”. Eesti kunstnikefilmide programm Glasgows 12.-18.11.2018

Fotokunstnike Ühendus (Foku)
PRESSITEADE
30.10.2018

Kaader Mari-Leen Kiipli videoteosest “One-on-One”, 2017

 

Eesti kunstnikufilmide programm Estonia Now festivalil
Tramway Kunstikeskus, Glasgow
12.-18. november 2018

E-R 12–17
L-P 12–18
Sissepääs tasuta

Eesti kunstnikufilmide programmi „Katse ja eksitus” temaatiliseks pidepunktiks on igapäevasus ja sellega toimetulek. Näitus avab erinevail moel argist olemist ning lihtsaid rutiine. Katse ja eksituse teel võib emotsionaalsete ja kehaliste pingeseisundite käigus paljastuda midagi õige lihtsat, ausat, kuid sagedasti kõhedat. Ebaõnnestumise potentsiaal on alaliselt kohal, aga olemine ja kasvamine tähendab ikka ja jälle eksituse kokku viimist uue katsega.

Osalevad kunstnikud:
Flo Kasearu, Mari-Leen Kiipli, Paul Kuimet, Laura Kuusk ja Camille Laurelli, Marge Monko, Mark Raidpere, Liina Siib, Ingel Vaikla.

Kuraatorid:
Kulla Laas (Foku) ja Kaisa Maasik.

Kuraatorituur näitusel toimub 12. novembril kell 15.00.

Näituseprogrammi saadab 12. novembril kell 19.00 Glasgow Kaasaegse kunsti keskuses (CCA) TalkSeePhotography vestlussarja raames toimuv Marge Monko kureeritud üheõhtune lühifilmide skriining, millele järgneb diskussioon teemal „Kaasaegne armastus”. Monko vestluspartneriks on Rootsi päritolu, Glasgows baseeruv videokunstnik Stina Wirfelt.

Koostööpartnerid ja toetajad: Eesti Kultuurkapital, Eesti Kultuuriministeerium, Eesti Suursaatkond Londonis, TalkSeePhotography ja Glasgow Kaasaegse kunsti keskus.

Tänud: Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskus, Eesti Kunstiakadeemia fotograafia osakond, Tartu Kunstimuuseum, Jaan Evart.

Eesti kultuuri festivali Estonia Now eesmärgiks on EV100 kultuuriprogrammi laiendamine rahvusvahelisel areenil ning Eesti artistide ja organisatsioonide koostöö arendamine Glasgow organisatsioonidega. Sündmuse toimumiskoht,

Tramway, on Glasgows asuv rahvusvahelise haardega kunstikeskus, mis keskendub kaasaegsele visuaal- ja etenduskunstidele.

Fotokunstnike Ühendus (Foku), mis tegutseb alates 2007. aastast, on kunstnikeühendus, mille eesmärk on tutvustada ja arendada kaasaegset kunsti

ja visuaalkultuuri ning kaasata erinevaid publikugruppe arutellu kunstimaastiku hetkeseisu üle. 2011. aastast on Foku korraldanud rahvusvahelist kaasaegse kunsti biennaali Tallinna Fotokuu.

Lisainfo:

www.tramway.org/events/pages/event-details.aspx?event=1/trial-and-error-artists-moving-image-programme
www.cca-glasgow.com/programme/talkseephotography-and-estonianow-contemporary-love

www.glasgowlife.org.uk/arts-music-and-cultural-venues/festivals/estonia-now-12-18-november