Mida on vaja teada seoses EL-UK suhetega Brexiti järgselt: õppimine, töötamine ÜK-s, reisimine, kauba tellimine jne. 

Loe lähemalt.

Kalle Laanet tunnustas Ühendkuningriigi suursaadikut Kaitseministeeriumi II klassi teeneteristiga

Pühapäeval, 16. mail Eestis ametiaja lõpetanud Ühendkuningriigi suursaadik Theresa Bubbear sai minister Kalle Laanetilt Kaitseministeeriumi II klassi teeneteristi. Suursaadik Bubbeari autasustati märkimisväärse panuse eest Eesti ja Ühendkuningriigi vahelise kaitsekoostöö arendamisse.

Kalle Laanet tunnustas Ühendkuningriigi suursaadikut Kaitseministeeriumi II klassi teeneteristiga

„Theresa Bubbear on seisnud hea selle eest, et Eesti ja Ühendkuningriigi kahepoolne koostöö kaitsevaldkonnas oleks kõrgetasemeline ja efektiivne ning tema ametiajal on Eestisse saabunud NATO eelpaigutatud väed, mille juhtriigiks on justnimelt Ühendkuningriik,“ ütles kaitseminister Laanet.

Theresa Bubbeari ametiajal alustas tööd Ühendkuningriigi poolt juhitud NATO lahingugrupp Tapal ning ta on olnud pühendunud Briti üksuste kohaloleku igakülgsele toetamisele.

Samuti on suursaadik Bubbeari ametiajal suurenenud Eesti ja Ühendkuningriigi koostöö ka teistes rahvusvahelistes julgeolekualastes formaatides nagu Põhjala Grupp ja Ühendekspeditsioonivägi.

Kaitseministeeriumi II klassi teeneteristi on varasemalt saanud mitmed liitlasriikide esindajad, kes on oma tegevusega panustanud Eesti julgeolekusse. Seekord sai II klassi teeneteristi oma ametiaega lõpetav NATO eelpaigutatud vägede ülem Eestis, kolonel Paul Clayton, keda premeeriti NATO heidutus- ja kaitsehoiaku ning Eesti ja Ühendkuningriigi kaitsekoostöö silmapaistev arendamise eest.

Käesoleval aastal tähistavad Eesti ja Ühendkuningriik diplomaatiliste suhete 100. aastapäeva. Eesti ja ÜK kaitsealane koostöö ulatub aga juba Vabadussõja aega.

Kaitseministeeriumi teeneteristi II klassiga autasustatakse pikaajalise tulemusrikka tegevuse eest Eesti riigikaitse hüvanguks.

Kaitseministeeriumi teeneterist asutati Eesti 1998. aasta 24. veebruaril, Eesti Vabariigi 80. aastapäeval, annetamiseks neile, kellel on väärilisi teeneid Eesti riigi kaitsmisel, riigikaitse ülesehitamisel ja kindlustamisel. Teeneterist on kolmeklassiline.

Pildid: https://flic.kr/s/aHsmVD9Yuy

Allikas: Kaitseministeerium