Mida on vaja teada seoses EL-UK suhetega Brexiti järgselt: õppimine, töötamine ÜK-s, reisimine, kauba tellimine jne. 

Loe lähemalt.

EV 103 virutaalne aastapäev

24. veebruaril 2021 tähistas Eesti suursaatkond Londonis Eesti Vabariigi 103. aastapäeva virtuaalselt, nii suursaadiku tervituse, saatkonna koostatud Spotify playlist’iga Eesti muusikast kui ERR’i piduliku aastapäeva kontsertiga Paides. Lisaks on pühapäeva, 28. veebruarini võimalik tasuta vaadata auhinnatud dokumentaalfilmi “Emakeelne laul”.

Vaata filmi “Emakeelne laul”https://vimeo.com/513330807

Kuula Spotify playlistihttps://open.spotify.com/playlist/0epqujbr74ihKnqEx45wvl

Vaata uuesti: vabariigi aastapäeva kontserti Paideshttps://kultuur.err.ee/1608121312/vaata-uuesti-vabariigi-aastapaeva-kontsert-paides

Vaata uuesti suursaadik Tiina Intelmanni videotervitusthttps://www.facebook.com/estemb.london/videos/816756598917486

Tervituse tekst:

“Eesti kitsas ja kõrge saatkonnahoone 167, Queen’s Gate on varahommikust alates täis ebaharilikku liikumist. Teise korra palkonile tõmmatakse lehvima ilus sinimustvalge riie, – on kahekümne neljas veebruar, Eesti iseseisvuse aastapäev. Uksekell kõliseb vahetpidamata, tuuakse telegramme, lilli, veinikorve ja hõbedasi, selleks päevaks üüritud teeurne. Uulitsale, ukse ette kerkib kirju telkkatus võimaliku vihma puhuks, mis Londonis võib järgneda kõige selgemalegi hommikule.”

Nii kirjutab Eesti vabariigi aastapäeva tähistamisest Aino Kallas ja kõik see toimus enne teist ilmasõda.

Sel aastal on Londonis langenud esimene lumi, aga Eestis on ilusat talveilma nauditud juba pikemat aega. Välja on otsitud suusad, uisud, kelgud, käiakse suplemas jääaugus ja loomulikult käiakse ka saunas.

Kallid eestlased Ühendkuningriigis, ka täna lehvib saatkonnahoone teisel korrusel sini-must-valge lipp ja loomulikult tähistame ka täna Eesti iseseisvuse aastapäeva. Seekord aga ilma suurema saginata ja kärata, rohkem omaette. Möödunud aasta on olnud pandeemia tõttu tavapäratult vaikne, kuid me ei lase ennast sellest heidutada. Ning tänasel päeval on hea aeg meenutada meie varasemaid kohtumisi, sõnavõtte, kontserte, koosolemisi.

Aitäh, kallis Eesti kogukond, et hoiate Eestit sügaval oma südames! Olge hoitud! Loodame, et kohtume õige pea.

Head Eesti Vabariigi aastapäeva!