Mida on vaja teada seoses EL-UK uute suhetega alates 1.01.2021?

Loe lähemalt.

Eesti esimeseks hariduse erisaadikuks saab Birgit Lao

Tänasest alustab tööd Eesti esimene hariduse erisaadik Birgit Lao, kelle peamiseks ülesandeks saab olema Eesti edukate haridusteenuste turundamine maailmas, samuti rahvusvaheline esindamine haridusküsimustes, valdkonna ettevõtete ja ekspordi toetamine välisturgudel, aga ka investeeringute toomine Eestisse.

“Eesti on maailmas hariduse lipulaev, meie edulood on laialt tuntud ning meie nutikate lahenduste vastu tuntakse huvi. Erisaadiku ülesandeks saab olema nende eeliste kasutamine Eesti kui haridusriigi kuvandi arendamisel,” sõnas haridus- ja teadusminister Liina Kersna.

„Suurimaks väljakutseks saab olema meie avaliku ja erasektori tugevuste turundamine viisil, kus teenuse pakkumisest teistele riikidele ja sellest kogemuse saamine siseriiklikult oleks kasulik igale haridusvaldkonnas tegutsejale,“ sõnas hariduse erisaadik Birgit Lao. „Eelkõige saavad edukad lahendused tulla sektorite koostööst ning neid on kavas tutvustada ka eesseisval Dubai EXPOl. Kuigi Eesti on täna maailmas tuntud haridusriik, siis keskendume sellele, kuidas seda ärimudelina rakendada – toetada Eesti haridusettevõtete sisenemist välisturgudele, tuua Eestisse haridusvaldkonna tehnoloogiaettevõtete investeeringuid või hoopis müüa meie kogemusi, teadmisi ja oskusi,“ nimetas erisaadik eesseisvaid ülesandeid.

Hariduse erisaadiku ülesandeks on olla Eesti rahvusvaheline kõneisik haridusküsimustes, luua rahvusvahelisi kontakte ning tutvustada ja turundada Eesti hariduse edulugusid maailmas. Ametikoha peamiseks eesmärgiks on arendada strateegiliselt koos Haridus- ja Noorteameti, algatuse Education Estonia ja Välisministeeriumiga Eesti haridusturundust ja -eksporti. Ametikoht asub 0,9 koha ulatuses Haridus- ja Teadusministeeriumi ning 0,1 koha ulatuses Välisministeeriumi koosseisus.

Birgit Laol on pikaajaline ning mitmekülgne haridusvaldkonna kogemus. Alates 2014. aastast on Lao juhtinud sihtasutust Innove, mis ühines möödunud aastal Haridus- ja Noorteametiga. 2006. kuni 2014. aastani töötas Birgit Lao Haridus- ja Teadusministeeriumis tõukefondide osakonna asejuhatajana (2006-2012) ning analüüsiosakonna juhatajana (2012-2014). Enne seda töötas Lao Eesti täiskasvanute koolitajate assotsiatsioonis ANDRAS. Birgit Laol on bakalaureuse kraad Tartu Ülikoolis õigusteadustes ning Euroopa õpingute magistrikraad Tartu Ülikoolist. Hetkel õpib ta Oulu ülikoolis haridusettevõtluse magistriõppes.

Allikas: Haridus- ja Teadusministeerium