Mida on vaja teada seoses EL-UK suhetega Brexiti järgselt: õppimine, töötamine ÜK-s, reisimine, kauba tellimine jne. 

Loe lähemalt.

Eesti avas aukonsuli esinduse Šotimaal Cardrossis

Kolmapäeval, 15. juunil avas Eesti suursaadik Ühendkuningriigis Viljar Lubi Eesti aukonsuli esinduse Glasgow’ lähistel Cardrossis.

Eesti aukonsuliks Cardrossis ning Argylli ja Bute’i, Dumfriesi ja Galloway, Ida-Ayrshire, Ida-Dunbartonshire, Ida-Renfrewshire, Inverclyde’i, Lõuna-Ayrshire, Lõuna-Lanarkshire, Lääne-Dunbartonshire, Põhja-Ayrshire, Põhja-Lanarkshire, Highlandsi, Renfrewshire ja Stirlingi omavalitsustes ja Glasgow’ linnas on ettevõtja Philip Graeme Lawson Barlow.

Suursaadik Viljar Lubi sõnul ei vaja Šotimaa Eestis tutvustamist. „Kõik Eestis teavad, kus see asub. Samas on tohutult palju seda, mida me Šotimaast ja selle ärikeskuse Glasgow’ ümbrusest ei tea. Philipi kaasabil saame aga rohkem teadma ning saame luua tihedamad suhted äri, kultuuri ja muus vallas. Sõprus on inimeste vaheline asi. Philipi näol on Eestil Šotimaal üks väga suur sõber taas juures ja tema missiooniks on seda sõprust igati toetada.“

Pidulikul avatseremoonial osalesid ka Glasgow’ linnavalitsuse liikmed, Šoti ettevõtjad ja kultuuriesindajad, Glasgow’ eestlased ning Eesti aukonsulid Edinburghis ja Aberdeenis.

Pildid sündmusest leiate siit: https://www.flickr.com/photos/estonian-foreign-ministry/albums/72177720299841433